Czy wyrzynająca się górna ósemka może w jakikolwiek sposób uciskać na nerw węchowy?

Witam, czy wyrzynająca się górna ósemka może w jakikolwiek sposób uciskać na nerw węchowy i powodować osłabienie bądź utratę węchu tylko po stronie wyrzynającej się ósemki oraz być przyczyną opuchlizny oka; powieki, pieczenie kąta wewnętrznego oka a także opuchlizny policzka także po tej samej stronie? Uczucie ściągania, pulsowania i opuchliznę obejmuje także okolicę policzka od górnej 4 do 6 oraz dolnej 4-6. Kłucie oraz ból podczas wykonywania ruchu w okolicach zatoki czołowej, na czubku głowy, w części potylicznej tylko po tej samej stronie co inne dolegliwości. Na zdjęciu panoramicznym prawidłowe wyrzynające się ósemki. Rezonans magnetyczny wykazał niewielkie zgrubienie błony śluzowej przyściennej zatoki szczękowej o około 3 mm po stronie dolegliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na przychylność wobec opisywanego problemu. Pozdrawiam

Opisane prze Panią objawy mogą pochodzić również od innego zęba np.3 i nie zawsze jest to potwierdzone na RTG.Wskazane badanie bezpośrednie.