Czy wyrzynające się ósemki mogą spowodować powiększone węzły chlonne na szyi?
Usuwanie ósemek. Po zrobieniu zdjęcia RTG okazało się że mam wszystkie ósemki, jednak tylko jedna wyrosła a reszta znajduję się jeszcze pod dziąsłami. Mój stomatolog uznał że powinnam usunąć wszystkie ósemki bo źle rosną czy coś i że mam iść z tym do chirurga stomatologicznego, słyszałam że taki zabieg bardzo boli i podobno można mieć tylko usuniętą jedną ósemkę co pół roku w taki sposób? czy od rośnięcia ósemek można mieć powiększone węzły chłonne w szyi?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na afty
Powiekszenie węzłów chłonnych jest reakcją na toczący sie proces zapalny. Jesli więc wyrzynaniu zębów towarzyszy stan zapalny może to być przyczyną odczynu ze strony węzłów . Jeśli nie należy szukac innej przyczyny.
Zabieg usuwania ósemek przeprowadza sie w znieczuleniu i nie jest bolesny. Kilka dni po mogą wystepowac dolegliwości bólowe, obrzęk. Nie słyszałam by trzeba było czekać pół roku..
Witam.
Proszę się udać do chirurga stomatologicznego lub szczękowo-twarzowego. To specjaliści, którzy zajmują się usuwaniem ósemek.
Konieczne będzie wykonanie rtg panoramicznego, rzadko, w konkretnych przypadkach tomografii stomatologicznej.
Węzły chłonne mogą być powiększone przy wyrzynaniu się ósemek.
Można usunąć więcej niż jedną ósemkę podczas jednego zabiegu.
Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/