Czy wyrzynające się ósemki mogą spowodować powiększone węzły chlonne na szyi?

Usuwanie ósemek. Po zrobieniu zdjęcia RTG okazało się że mam wszystkie ósemki, jednak tylko jedna wyrosła a reszta znajduję się jeszcze pod dziąsłami. Mój stomatolog uznał że powinnam usunąć wszystkie ósemki bo źle rosną czy coś i że mam iść z tym do chirurga stomatologicznego, słyszałam że taki zabieg bardzo boli i podobno można mieć tylko usuniętą jedną ósemkę co pół roku w taki sposób? czy od rośnięcia ósemek można mieć powiększone węzły chłonne w szyi?

Zabieg usuwania ósemek przeprowadza sie w znieczuleniu i nie jest bolesny. Kilka dni po mogą wystepowac dolegliwości bólowe, obrzęk. Nie słyszałam by trzeba było czekać pół roku..

Witam.
Proszę się udać do chirurga stomatologicznego lub szczękowo-twarzowego. To specjaliści, którzy zajmują się usuwaniem ósemek.
Konieczne będzie wykonanie rtg panoramicznego, rzadko, w konkretnych przypadkach tomografii stomatologicznej.
Węzły chłonne mogą być powiększone przy wyrzynaniu się ósemek.
Można usunąć więcej niż jedną ósemkę podczas jednego zabiegu.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/