Czy wysiłek fizyczny zwiększa poziom testosteronu?

Witam, mam 18 lat i ostatnio zapisałem się na siłownię. Z tego co wyczytałem wysiłek fizyczny zwiększa poziomu testosteronu co prowadzi do mocniejszego wypadania włosów. Chciałbym tego uniknąć, szczególnie że u mnie w rodzinie jest to dziedziczne. Dowiedziałem się ostatnio że herbata miętowa może obniżyć poziom testosteronu. Czy jak będę ją spożywał po treningu to wyreguluje poziom testosteronu do normalnego stopnia? Jeśli tak to ile mniej więcej powinienem jej pić dziennie? Dziękuję za pomoc!

Niestety nie udało mi się znaleźć rzetelnych, naukowych opracowań, z których wynikałoby, że wysiłek fizyczny zwiększa poziom testosteronu. Wysiłek fizyczny może mieć pozytywny wpływ na czynności seksualne, ale to raczej za sprawą lepszego ukrwienia, niż zmian hormonalnych wywołanych wysiłkiem. Jeśli faktycznie wysiłek fizyczny zwiększa poziom testosteronu należy przyjąć, że jest to nieznaczny wzrost nie mający wpływu na działanie organizmu. Jeśli obawia się Pan wypadania włosów, warto udać się do lekarza, dermatologa.