Czy wysoka prolaktynę należy obniżyć?

Miałam prolaktynę 28,34 ng/l przy normie referencyjnej 4,2-25,16, brałam 2 tabletki dostinex 1 na tydzien po jakims czasie zrobiłam badanie i prolaktyna 30,16 ng/l przy normie referencyjnej 1,2-29,63. Dlaczego na karcie z wynikami były różne normy referencyjne? Czy to oznacza że prolaktyna podwyższyła sie? Czy jest prolaktyna wysoka i czy nalezy ją obniżac?

Lek. Paweł Szadkowski

Każde laboratorium może mieć inne normy. W obu badaniach wyszło, że prolaktyna jest nieznacznie podwyższona. Prolaktyna przekracza granicę normy, leczenie stanowi farmakoterapia, np. lek który Pani już stosowała.