Czy wysoki poziom na czczo może być spowodowany jedzeniem późnym wieczorem?

Witam Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej (75 g). Na czczo-96,5, po 1 godz - 159, po 2 godz 86. Czyto normalne, żeby po 2 godzinach cukier był niższy niż na czczo? Kilka razy badałem sobie cukier na czczo (po ok.9 godzinach od ostatniego posiłku) i zazwyczaj jest to 95 do 100. Jestem mężczyzną 33 lata, bez nadwagi, siedzący tryb życia. Czy wysoki poziom na czczo może być spowodowany jedzeniem późnym wieczorem (ok. 22)? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystkie Pana wyniki są w normie. Nie ma Pan wysokiego poziomu na czczo, tylko w normie. Wynik OGTT też jest w normie.
Może Pan przed kolejną kontrolą spróbować zjeść wcześniej kolację (rzeczywiście odstęp od ostatniego posiłku przed badaniem powinien być dłuższy). Ale w dalszym ciągu Pana wyniki są w normie i nie widzę powodu do niepokoju.