Czy wysoki poziom prolaktyny ma jakiś wpływ na ból brzucha?

Witam.
Ostatnią miesiączkę miałam 23 kwietnia. W 25 dc robiłam badanie prolaktyny i wyszedł 50,10 więc za wysoki co skonsultowałam z lekarzem. Ustaliliśmy z moim Gin, że jak na razie nie będę brała leków na zbicie prolaktyny. Mam powtórzyć badanie za dwa miesiące.

Od dwóch miesięcy pobolewa mnie brzuch na dole i są to bóle sporadyczne (trwają np. 2-5 dni później spokój i znów zaczyna przed owulacją). Wtedy biorę jakieś leki rozkurczowe.
Dodam, że od dwóch miesięcy miałam plamienia śródcykliczne. moje piersi są nabrzmiałe dłużej niż zwykle po miesiączce. Głowa mnie pobolewa i niekiedy mam zaburzenia widzenia.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Plamienia i powiększanie piersi mogą być związane z hiperprolaktynemią. Jeśli przyczyną hiperprolaktynemii jest gruczolak przysadki, mogą pojawić się zaburzenia widzenia. Stężenie prolaktyny w Pani przypadku jest jednak zbyt niskie, by można było podejrzewać tego guza. Bóle brzucha natomiast nie są typowym objawem tego zaburzenia hormonalnego. W Pani przypadku spowodowane są one raczej samą miesiączką i owulacją.
Pozdrawiam serdecznie!