Czy wysoki poziom prolaktyny utrudnia zrzucenie wagi?

Mam podwyższony poziom prolaktyny po MTC, odkąd wykryto u mnie ten stan staram sie zrzucić pare kilogramów niestety bezskutecznie. Wcześniej brałam bromergon ale wywoływał on u mnie skutki uboczne, złe go tolerowałam. Teraz lekarz przepisał mi Cabergoline raz na tydzień, waga sie troszkę ruszyła. Moje pytanie jest następujące: czy wysoki poziom prolaktyny utrudnia zrzucenie wagi i czy Cabergolina mi w tym mogła pomóc?

Witam, hiperprolaktynemia w znacznym stopniu odranicza możliwości redukcji tkanki tłuszczowej a właściwy lek w odpowiedniej dawce uwalnia możliwość utraty wagi. Pozdrawiam Beyer-Wygońska.