Czy wysoki wynik HCG w ciąży jest niepokojący?

Witam, Proszę o odpowiedź czy poziom HCG w ciąży jest poprawny. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki 4 lipca. Wynik HCG 2 sierpnia wyszedł 946. Czy jest to poprawny wynik? Czytałam wcześniejsze odpowiedzi, że w 4. tygoodniu ciąży HCG nie powinno przekroczyć 400. Z góry dziekuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani wynik rzeczywiście wskazuje na piąty tydzień, licząc od ostatniej miesiączki. Najprawdopodoniej dzieje się tak dlatego, bo miewa Pani krótkie cykle. W ostatnim cyklu owulacja wystąpiła trochę wcześniej niż przyjmowane dwa tygodnie od pierwszego dnia miesiączki. Podobnie, kiedy pójdzie Pani na badanie USG i lekarz będzie określał wiek ciąży na podstawie obrazu, to prawdopodobnie okaże się, że tak określony wiek ciąży będzie starszy o kilka dni niż wynikający z daty Pani ostatniej miesiączki. Wszystkie te normy opierają się o założenie, że owulacja występuje średnio w 14 dni od pierwszego dnia miesiączki, jeśli wystąpi na przykład w siedem dni po pierwszym dniu miesiączki, to mamy przesunięcie o tydzień w stosunku do rzeczywistej daty ostatniej miesiączki. Podejrzewam u Pani właśnie taką sytuację.

Pozdrawiam serdecznie!