Czy wysokie anty-TPO ma wpływ na częste stany zapalne oczu?

Witam.Czy wysokie anty-tpo ma wpływ na częste stany zapalne oczu? Często mam uczucie "wypchniecia" lewego oka,oczy są suche i pojawia sie takie uczucie wpatrywania i niewidzacego wzroku-tak jakby obraz nie przesylal informacji do mozgu.tak jakbym nie miala czucia w oczach-sa napiete. (Nie wiem jak to nazwac).Krople niewiele dają. Czy palenie ma wpływ na te stany zapalne?Powiem jeszcze ze mam nadczynnosc tarczycy i biorę thyrozol i propanolol od miesiąca. Pozdrawiam.

Witam.choroby tarczycy mają duzy wplyw na mięsnie oczne.tluszcz oczodolowy i powirzchnię oka.Nalezy podac sterydy w kroplach .zrobic pole widzenia czy nie ma ucisku na nerw wzrokowy.stale nawilzenie np Sol HyloParin 3x PLO oraz kontrola dna oka cisnienia wewnatrzgalkowego.i bedzie dobrze.pozdrawiam