Czy wysokie ciśnienie jest przeciwwskazaniem do ćwiczeń?

Dzień dobry, Jestem chłopakiem w wieku 26 lat, waze 73 kg, przy wzroscie 175cm. Otóż chciałbym poćwiczyć na silowni, ale podczas wysilku moje tetno wynosi 180-190 uderzen. Kiedys kardiolog powiedzial mi, że przy 190- 200 mozna juz zawalu dostac. W ciagu dnia, zaraz po przebudzeniu moje teno wynosi 55-63 uderzenia, a w ciagu dnia w spoczynku 65-80. Zależy jak długo odpoczywam. W normalnym chodzie i pracy, bez wekiszego wysilku 80- 110. Zależy co i w jakim tepie robie. Nie uprawiałem wczesniej za

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak wysokie tętno jest niebezpieczne, czy był kiedyś holter ekg? Próba wysiłkowa? Sugeruję kontrolę w Poradni kardiologicznej.
Pozdrawiam