Czy wysokie poziomy ALAT i ASPAT mogą być spowodowane złogami w pęcherzu żółciowym?

Dzien dobry, Mam liczne drobne zlogi w pecherzu zolciowym. Jestem umowiona na zabieg wyciecia za miesiac. Nie pokoja mnie jednak ataki kolki mimo stosowanej rygorystycznej diety nie mijajace po papawerynie i ketonalu. Moje proby watrobowe sa 10-cio krotnie podwyzszone w trakcie atakow i wizyt na sorze. Bol mija dopiero po zastosowaniu tramalu. Czy tak wysokie poziomy ALAT I ASTAT moga byc spowodowane jedynie problemem ze złogami czy sugeruja takze inne schorzenie?mam 23 lata, 65kg

Witam,
podwyższone enzymy wątrobowe moga byc spowodowane obecnością złogów i częstymi ataki kolki.
Proponuję powtórzyć je miesiąc po usunięciu pęcherzyka żółciowego łącznie z USG kontrolnym.
pozdrawiam