Czy wystąpi u mnie wczesny poród?

Witam!
Obecnie jestem w 34 tygodniu ciąży. Niestety od początku moja ciąża nie przebiegała pomyślnie. Kilkakrotnie leżałam w szpitalu z powodu skurczy, które zagrażały poronieniem i przedwczesnym porodem, z powodu nadciśnienia i kolki nerkowej.
Od kilku dni odczuwam bóle podobne do tych miesiączkowych, są one na tyle silne, że budzę się w nocy. Czasami towarzyszą im także nudności i biegunka. Bóle te odczuwam także w ciągu dnia. Niestety tabletki rozkurczowe, które przepisał mi lekarz, nie pomagają. Od wczoraj odczuwam także silne bóle bioder, kręgosłupa i spojenia łonowego. Czy wystąpi u mnie przedwczesny poród? Powinnam zgłosić się do lekarza, pomimo tego że byłam tydzień temu i powiedział, że wszystko jest dobrze?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tak, sądząc po Pani objawach, zagrożenie porodem przedwczesnym jest niebagatelne. Być może konieczne będzie zwiększenie dawki leków rozkurczowych, możliwe że nie obędzie się bez hospitalizacji na oddziale patologii ciąży. W ciągu tygodnia wiele mogło się zmienić.
Proszę nie zwlekać z wizytą, powinna Pani szybko zostać przebadana.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania!