Czy wystąpienie choroby hemolitycznej drugiego dziecka jest w naszym przypadku pewne?

Konflikt w grupach głównych. Jestem mamą 4 letniego chłopca, mam grupę krwi 0RhD+, mąż ArhD+. Poród odbył się w 35 tyg ciąży. U mojego dziecka wystąpiła choroba hemolityczna płodu i noworodka , izoimmunizacja w zakresie grup głównych AB0. Już w pierwszej dobie konieczna była transfuzja wymienna krwi. Czy ten konflikt jest przeciwwskazaniem do drugiej ciąży? Czy wystąpienie choroby hemolitycznej drugiego dziecka jest w naszym przypadku pewne ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądze ze konieczna jest diagnostyka przez hematologa lub ginekologa może być wskazana konsultacja transfuzjonisty