Czy wystąpienie krwawienia jest jednoznaczne z brakiem ciąży?

Witam! Mam pytanie, jeżeli kochałam się z chłopakiem, ale dostałam miesiączkę to czy mam pewność, że nie jestem w ciąży? A i dodam jeszcze, że kochałam się bez zabezpieczenia miesiąc temu, ale od tego czasu dostałam dwie regularne miesiączki. Mój chłopak twierdzi, że nie dochodził, mimo tego, że używał prezerwatyw.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowanie krwawienia miesiączkowego nie jest równoznaczne z brakiem rozwijającej się ciąży. Niektóre kobiety mają krwawienia w dniach przewidywanych miesiączek. Zwykle jednak krwawienia mają odmienny charakter. Myślę, że najpewniejszym sposobem wykluczenia ciąży jest wykonanie testu ciążowego. U Ciebie wynik na pewno będzie już wiarygodny.

Pozdrawiam