Czy wystąpienie krwawienia wyklucza ciążę?

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. 2 tygodnie temu współżyłam z chłopakiem. Było to dosyć nieodpowiedzialne, ponieważ się nie zabezpieczyliśmy, jednak był to stosunek przerywany i do wytrysku doszło poza moim ciałem. Czekałam na okres, dostałam go 2-3 dni po terminie, możliwe, że z powodu silnego stresu. Dostałam okres wczoraj rano i jest to normalne krwawienie, jak co miesiąc, z bólem brzucha. Przed miesiączką bolały mnie piersi, również tak jak co miesiąc. Jedynie niepokoi mnie to, że źle się czuję. Może to być zatrucie pokarmowe, ponieważ występowało od piątku 16.07 i utrzymywało się cały dzień. Byłam już u ginekologa wczoraj i zapisałam się na USG, ale dopiero 10 sierpnia (z powodu braku terminów). Ginekolog powiedział, że krwawienie w czasie ciąży jest również możliwe. I to mnie bardzo zaniepokoiło, bo czekałam na miesiączkę, a tu się okazuje, że to nie jest zapewnienie, że nie jestem w ciąży. Test zrobię po miesiączce, żeby mieć pewność. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ponieważ bardzo się denerwuję i chciałabym poznać prawdę, a na razie to się strasznie przedłuża.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam.

wystąpienie krwawienia absolutnie nie wyklucza ciąży, zwłaszcza, że doszło do niezabezpieczonego stosunku (stosunek przerywany NIE JEST METODĄ ANTYKONCEPCYJNĄ!!!).