Czy wystąpienie PMSu oznacza dni niepłodne?

Witam.
Mam pytanie, czy jeśli kobieta ma PMS to to oznacza, że komórka jajowa już jest martwa, i nie ma szans na zapłodnienie? Powiedzmy, że 22 dnia cyklu przy 28 dniowych regularnych cyklach występuje rozdrażnienie, irytacja i bóle piersi.
Wiem, że PMS może być podobne do objaw ciąży, ale jeśli nie doszło do ryzykownej sytuacji i ciążę można wykluczyć, to czy wystąpienie PMS oznacza, że kobieta ma już dni niepłodne, a komórka jajowa jest już martwa?

Witam serdecznie,

PMS nie jest wyznacznikiem dni niepłodnych. Może zdarzyć,że czynniki zewnętrzne np. stres w pracy, jakaś przykrość w pracy bądź domu spowodują pojawienie się podobnych objawów np. rozdrażnienia a Pani omyłkowo będzie to interpretowała jak  objaw  dni niepłodnych.
Dni płodne i niepłodne można wyznaczyć na podstawie obserwacji śluzu oraz pomiarów temperatury ciała.

Pozdrawiam