Czy występujące kolorowe plamy po zamknięciu oczu to normalny objaw?

Dobry wieczór chciałbym się dowiedzieć czy przy mojej chorobie występujące Światłowski kolorowe plamy po zamknięciu oczu to normalny objaw? mam barwnikowe zwyrodnienie Sadkówki zanik nerwu wzrokowego oczopląs, krótkowzroczność , rozwijającą się zaćmę, męty w oku. Za informacje bardzo dziękuję. Jestem pod stałą kontrolą okulisty tylko zapomniałem dopytać o te światło błyski.

Lek. Tomasz Budlewski

na pewno należy zgłosić powyższy objaw okuliscie aby móc ocenic także w tym kierunku porządku badania