Czy występujące objawy duszności mogą być związane z nerwicą?

Witam, przeczytałem tutaj sporo o objawach napadu duszności, które zaobserwowałem również u siebie. Objawy występują nagle, trwają do kilku godzin. Nie potrafię ocenić powodu ich pojawiania się, dodam także iż od dziecka leczę się na objawy zespołu nerwowego - wcześniej neurologia obecnie PZP, przyjmuję lek uwalniających Absenor oraz lek zawierający paroxynę. Czy występujące objawy duszności mogą być związane z nerwicą i powinny być poddane kontroli lekarza PZP? Proszę o odpowiedź.

Dzień Dobry Panu,

Polecałabym konsultację kontrolną lekarza PZP.
Z mojej strony jednak zachęcam Pana mocno do podjęcia terapii poznawczo behawioralnej.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Proszę skonsultować się z psychologiem lub z lekarzem-psychiatrą. Tylko bezpośredni i pełny proces diagnostyczny może dać odpowiedź na ile opisane przez Pana symptomy mają źródło w sferze psychologicznej. Będzie także możliwe podjęcie oddziaływań terapeutycznych, które przyniosą rozwiązanie trudności. Pozdrawiam.