Czy występuje u mnie złuszczanie się endometrium?

Witam,
Mam 28 lat, jedno dziecko - wiek 3 lata. Z mężem zdecydowaliśmy się na drugie dziecko. Mam zdiagnozowane PCO (chociaż nic z wyglądu zewnętrznego na to nie wskazuje), pierwsza ciąża zagrożona, reżim łóżkowy od 9 tygodnia ciąży do 37 (krwawienia w I trymestrze i niewydolność od 26 tygodnia, założenie pessarium, leki no spa forte, S***, luteina).
Moje cykle są ok. 90-dniowe i nie wiadomo, kiedy będzie owulacja. Moja Pani dr endokrynolog po zrobieniu partii badań hormonalnych i USG postanowiła włączyć C*** w dawce 1x1 od 5 do 9 dnia cyklu (niestety bez monitoringu). Przyjmowałam ten lek 4 cykle. Każdy z nich wyglądał różnie, trwał od 32 nawet do 40 dni.
W każdym cyklu ok. 7 dni przed nadejściem miesiączki pojawiały się niewielkie plamienie, raczej śluz koloru różowego (niekiedy pojawiał się niewielki ból brzucha tak jak przed okresem), działo się tak nawet, kiedy brałam D*** 10 tabletek daw. 1x1.
Teraz jestem dwa cykle bez C***, jeden trwał 46 dni. W drugim poszłam na kontrolne USG, w 17 dniu i miałam pęcherzyk ok. 17 mm. Na drugi dzień wieczorem zrobiłam test owulacyjny, wyszedł pozytywnie. Od 23 dnia biorę D*** i A*** w dawkach 1x1 10 tab. Ale niestety znowu wystąpiły te niewielkie plamienia, dosłownie jedna, dwie krople na wkładce.
Co to może być? Moja Pani dr mówi, że może to być m.in. złuszczanie się endometrium, ale ja się boję, że coś jest nie tak.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
zaniepokojona

28 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Podzielam zdanie Pani doktor. Takie plamienie może być objawem złuszczania się endometrium.  Szansa na ciążę nadal jest.

Proszę spokojnie przyjmować zalecone leki - są jak najbardziej prawidłowo dobrane i prowadzić oszczędzający tryb życia.
Życzę powodzenia