Czy wyszczupleje z wiekiem?

Moja mama mówi że jak będę starsza to będę wysoka i może będę chuda że wyszczupleje ale ja nie wiem mam 12lat i ważę 57kg i mój wzrost to 157cm. Pomóżcie mi ?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,17 i znajduje się nieco powyżej 90 percentyla. Oznacza to, że jesteś na granicy nadwagi i prawidłowej masy ciała.
Twoja mama ma rację, jesteś jeszcze w okresie dorastania i wszystko może się zmienić.
Powinnaś zadbać, aby unikać produktów mało wartościowych - słodyczy, chipsów, cukru, żywności typu fast-food, słonych przekąsek, słodkich gazowanych napojów. W ten sposób nie dopuścisz do rozwoju nadwagi.
Bądź też aktywna fizycznie, dużo się ruszaj, najlepiej w grupie rówieśników.

Pozdrawiam