Czy wyznać przyjacielowi co czuję?

Witam mam ogromny problem od dluzszego czasu pisze z przyjacielem jest miedzy nam chemia ale on jest pi ciezkim zwiazku nie wierzy ze kogos znajdzie ale twierdzi ze zazdrosci komus i ta osoba bedzie szczesciarzem jak bedzie ze mna nie wiem co on moze myslec a jesli zaczne temat to ta nasa przyjazn moze sie skonczyc
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nikt nie ma prawa podejmować za Panią decyzji i mówić, czy powinna Pani przyznać się do uczuć względem przyjaciela, czy zataić miłość do niego. Pani sama powinna dokonać wyboru. Jestem jednak zdania, że prędzej czy później Pani przyjaciel i tak może domyślić się albo wyczuć, że darzy go Pani czymś więcej niż przyjaźnią. Zresztą jego komentarze dotyczące Pani osoby też są bardzo ciepłe i mogą wskazywać, że Wasza przyjaźń przekształca się stopniowo w fascynację, miłość. Rozumiem jednak Pani obawy i wątpliwości, czy powiedzieć o swoich uczuciach, gdyż boi się Pani, by Wasza przyjaźń się nie rozpadła. Zawsze istnieje ryzyko, że jedna ze stron chce czegoś więcej, a druga strona nie jest zainteresowana związkiem, tylko zależy jej na przyjaźni. Zachęcam jednak Panią do szczerej rozmowy z przyjacielem. Może niech spróbuje go Pani zachęcić do zwierzeń, podpyta, co on do Pani czuje. Może Pani przyjaciel nie jest jeszcze gotowy na nowy związek, bo – jak sama Pani napisała – ma za sobą trudny związek. Odsyłam do artykułów: Przyjaźń damsko-męska, Przyjaźń między kobietą a mężczyzną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
W Twoim liście czytam,nie co Ty czujesz,ale co przekazuje Ci chłopak.Czy w związku z tym umiałabyś wyrazić własne uczucia?Myślę,że on Cię po prostu wzrusza swoją historią i sugestiami,że z Tobą każdy/czyli on też/byłby szczęściarzem.
Cóż.
Można się przecież zakochać w takich słowach.A co będzie potem-tego nikt nie wie.Najpierw -ujmując spprawę rozsądnie-powinnaś go poznać osobiście,upewnić się,że realnośc jest taka,jak pisanie.