Czy wyższe ciśnienie krwi może zdyskwalifikować do zabiegu?

Miałem mieć w najbliższy poniedziałek przeprowadzony zabieg obrzezania. Dziś czyli piątek byłem na wywiadzie. Zostałem zdyskwalifikowany z względu na ciśnienie 140/100. Czy takie ciśnienie faktycznie mnie dyskwalifikuje z tego zabiegu? Czy nie można go do poniedziałku skutecznie obniżyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie nie, ale wszystko zależy od polityki/ reguł jakie panują na danym oddziale.