Czy wziąć tabletki antykoncepcyjne z poprzedniego opakowania?

Witam! Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne Jeanine od roku. W ubiegłym tygodniu we wtorek powinnam po 7-dniowej przerwie, rozpocząć kolejne opakowanie. Niestety byłam na wyjeździe i nie wzięłam ze sobą nowego opakowania. Czy mogę zacząć brać tabletki z zapomnianego opakowania w tym tygodniu we wtorek (czyli będzie to 14 dni przerwy), czy muszę odczekać cały cykl i zacząć brać dopiero za miesiąc ? Jeśli rozpoczęłabym kolejne opakowanie po zrobieniu nie 7-dniowej, a 14-dniowej przerwy, jaki będzie to miało wpływ na płodność, czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenia? Pozdrawiam!

Witam serdecznie! W przypadku wydłużenia 7-dniowej przerwy dochodzi do zniesienia działania antykoncepcyjnego. Oznacza to, iż wszystkie zbliżenia mające miejsce od pierwszego dnia przerwy należy uznać za niezabezpieczone. W opisanej sytuacji producent zaleca odstawienie tabletek w danym cyklu i rozpoczęcie nowego opakowania w pierwszym dniu krwawienia. Do tego czasu oczywiście należy stosować alternatywne metody zabezpieczenia. Jeżeli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie nowego opakowania wcześniej, tj. w połowie cyklu bezwzględnie musi Pani pamiętać o stosowaniu dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
Pozdrawiam