Czy wzmożona ochota na słodycze może oznaczać cukrzycę?

Dzień dobry, od ponad 10 lat w ogóle nie jadłam słodyczy i nie czułam potrzeby, by je spożywać. Od kilku tygodni zauważyłam jednak coś niepokojącego - dosłownie "trzęsę się" za słodkim smakiem. Kilka razy dziennie muszę zjeść coś, co jest słodkie. To może być cokolwiek, co ma słodki posmak, niekoniecznie czekolada albo batonik. Czy to może być objaw cukrzycy? Iwona, 26 lat

Witam serdecznie,
opisane objawy mogą świadczyć o cukrzycy ale nie muszą. Proszę wykonać badania cukru na czczo i po obciążeniu glukozą aby postawić dagnozę. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku można jeszcze przeprowadzić badania na grzybicę.
Ważna jest także ogólna dieta. Jeżeli mamy braki składniów odżywczych to organizm może domagać się cukrów prostych.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk