Czy wzrost bilirubiny może być spowodowany kamicą żółciową?

Dobry wieczór, chciałabym zapytać czy wzrost bilirubiny może być spowodowany kamicą żółciową ?W sierpniu przeszłam zapalenie trzustki (podwyższone enzymy, bilirubina,aspat,alat,ggtp, fosfotaza)z powodu przedostania się złogów do przewodów. W listopadzie usunięto mi laparoskopowo pęcherzyk, ale przed operacją znów bilirubina wynosiła 2,6 mgl/ml po 1,5 miesiąca od operacji wynosi 1,6 mgl/ml oraz mam obniżone neutrofile 1,8 tys/ul i podwyższone limfocyty 50%,pozostałe wyn.w normie. Co to może być ?

Witam. Te pytania należy zadać w rozmowie z leczącym gasrtroenterologiem - jest mnóstwo pytań pozostających bez odpowiedzi - w jakim stopniu została uszkodzona trzustka, w jakim stanie jest wątroba itd, itp Nie ma rady konieczna jest wizyta u lekarza leczącego.