Czy wzrost poziomu beta-HCG może świadczyć o ciąży?

Witam Mam pytanie 23 pazdziernika mialam owulacje 29 zrobilam beta hcg wynik 0.43po czym dowiedzialam sie ze to jeszcze za wczesnie wiec powtrorzylam go wczoraj wynik O,63 czy ten wzrost moze swiadczy o ciazy musze zaznaczyc ze przeszlam juz dwa poronienia i musze wiedziec jak najwczesniej co sie dzieje i czy gniecenia jajnika moga o czyms swiadczyc pozdrawiam

Niema sensu tak robić. Test wykonuje się gdy okres opóźnia się około 7 dni. Trzeba być świadomym, że mimo powszechnym poglądom, nie ma leku podtrzymująceg rozwój patologicznej wczesnej ciąży. Jeśli zarodek będzie zdrowy, to ciąża samoistnie utrzyma się. Najlepiej ocenić rozwój ciąży najwcześniej w 8 tygodniu.