Czy wzrost zatrzymał mi się przez odchudzanie?

Witam! Ważę 38,5 kg i mam 152 cm wzrostu. Chodzę do 6 klasy. Dużo się ruszam i staram się zdrowo odżywiać. W ciągu ostatnich 7 miesięcy urosłam tylko 2 cm. To chyba przez to, że jadłam nieregularnie raz dużo, raz mało, w różnych godzinach. Wiem, że robiłam źle. Teraz staram się od miesiąca jeść regularnie,z drowo i około 1600 kcal dziennie. Czy to dobrze? Boję się, bo w ostatnie wakacje <2010 rok> się odchudzałam i miałam anemię. Boję się, że mój okres dojrzewania się zatrzymał. W grudniu (4) dostałam pierwszą miesiączkę, twała 6 dni. Teraz mija już 3 miesiąc, a ja nie miałam kolejnej. Bardzo się boję, a najgorsze jest to, że moje koleżanki z którymi byłam równa przerosły mnie 2 cm. Nie chcę się już więcej nigdy odchudzać i zadręczać się swoją figurą. Mama mówi, że wyglądam ,,ok'' szczupło i proporcjonalnie. Ale czy jeszczę urosnę i coś się zmieni? Proszę o zrozumienie i dobrą radę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Spokojnie, nie powinnaś się martwić. Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu, dlatego lada moment możesz się zdziwić jak szybko urośniesz.
Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna w Twoim wieku są bardzo ważne, do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Staraj się jeść zdrowe i pełnowartościowe posiłki i dbaj o prawidłowe nawyki żywieniowe, o których przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Dzięki prawidłowemu odżywianiu również cykl miesięczny powinien wrócić do normy. Powinnaś się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ organizm został rozregulowany poprzez nieprawidłowe i niezdrowe odchudzanie.
Wykonuj też ćwiczenia rozciągające i ćwicz na lekcjach w-fu a także poza szkołą. Przykładowe znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.