Czy WZW typu B zawsze prowadzi do chorób wątroby?

Czy wzwB to zawsze wyrok ? Czy zawsze prowadzi do chorób watroby ? Wiem o wzwB u siebie od 5 miesięcy. Jak długo to mam tego nie wiem. Zrobilam wszystkie mozliwe badania laboratoryjne sprawdzające stan mojej watroby i wszystko jest bardzo dobrze dbam bardzo o siebie nie pije alkoholu nawet kropelki od ponad roku (ciąża) regularnie ostropest bardziej lekkie jedzenie. Czy mimo to i tak skończyć sie musi rakiem lub marskoscia ?czy życie diametralnie sie skróci ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno wypowiadać się o rokowaniu nie mając możliwości zbadania czy oceny wyników badań. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.