Czy Yersiniosa Enterocolitica jest niebezpieczna i zaburzenia krzepnięcia?

Bardzo proszę o bardziej sprecyzowanie tej diagnostyki napisze kilka słów. które były na karcie wypisu ze szpitala. Moja córeczka ma 4 latka, została przyjęta na oddział obserwacyjno- zakaźny (była na przepustce 3-dni bez leżenia w sali szpitalnej) celem wykonania badań diagnostycznych z powodu niedokrwistości anemii, bólów brzuszka, stawów kolanowych oraz nawracających się krwawień z noska. W badaniach dodatkowych obraz krwi obwodowej prawidłowy, markery stanu zapalnego niskie (co to znaczy?)(???)następnie transaminazy prawidłowe. Posiew moczu i kału na pasożyty negatywne. W surowicy krwi stwierdzono obecność p/ciał klasy IgA w mianie dodatnim p/Yersinia enterocolitica oraz klasy IgG p/Yersinia enterocolitica w mianie równoważnym(???). Podstawowe parametry układu krzepnięcia prawidłowe, co może sugerować przyczynę miejscową krwawień z nosa. Badania jakie były wykonane to :Kał na Lamblie(giardia)intestinalis antygen ujemny:.na pasozyty ujemny:posiew moczu ujemny:Yersinia(surowica)IgA 28 U/ml, IgG równoważny 22 U/ml,IgM(-); mononukleoza zakaźna p/ciała IgG anty EBNA (-); p/ciała IgM anty VCA(-);  Morfologia WBC-9(*10/ul) RBC-4,48(*10/ul); HGB-11,9(g/dl); HCT-36,1(%); MCV -80,6(fl); MCH-26,6(pg); MCHC-33(g/dl) PLT-397(*10/ul) tyś.;Retikulocyty-6( %o ) N-38(%); B-3(%); E-5(%); L-43(%); M-10(%); Limf. pobudzone-4(%)  CRP<0,7mg/l(n:<5,0); OB-11mm/h;  Mocz: cw.-1,015; ph 9; aceton(-) cukier( -)białko(-) leu(-) erytr.(-);  Transaminazy-ALAT 13 U/L; Fosf.alk.-247 U/L;  Żelazo 57 ug% TIBC-319 ug% UIBC 262 ug %  Wolna trojjodotyronina(FT3)7,22 pmol/l (wart.ref.3,30-8,95 pmol/l); Wolna tyroksyna (FT4)16,67nmol wart.ref.12,3-22,8 pmol/l); Tyreotropina(TSH)1,86 mIU/l(wart.ref.0,7-5,97 mIU/l);  Koagulogram: PT wsk.-103%(norma 80-120) PT INR-0,93 NORM 0,8-1,2 Fibrynogen -3 g/l 2,0-4,0 APTT czas-35,5s norm.24-35 APTT ratio-1,18 norm 0,8-1,2 Dostała antybiotyk A**** z kwasem K**** 10dni. L**** przez 6tyg.3xdziennie 1kaps.  M**** 1xdz. przez 8tyg. P****2xdz.po pół kapsułki 8tyg. I jakaś M**** (na wzmocnienie układu krzepnięcia krwi nie znam składników)  Dziecku podaje od dwóch miesięcy te wszystkie preparaty mimo to nadal słyszę jak płacze z powodu bólów kolanka i brzuszka krwawienia ustąpiły z noska. Ale martwi mnie i tak ona mi ostatnio przechodziła RÓŻYCZKĘ i miała do tego brzydki kaszel, który ciągnie się już drugi tydzień. Ja po prostu nie wiem co mam robić, ciągle chora, zawsze coś jej dolega. Ma słaby apetyt, muszę jej na siłę dawać. Aha DO TEGO MA CAŁY CZAS POWIĘKSZONE WĘZŁY NA POTYLICY W OKOLICY SZYI, i popękały jej kąciki ust. Bardzo proszę o rade. Lekarz zleciła ze jak wyzdrowieje (kaszel) to mam udać się do POZ-u celem oceny śluzówki (naczyń) nosogardzieli. W razie wykluczenia przyczyny krwawień z nosa, wskazane poszerzenie diagnostyki koagulilogicznej w por.hematologicznej. Dziękuję za przeczytanie tej wiadomości i skontaktowanie się na mój meil.dorisq@vp.pl Czy będę musiała powtórzyć badanie dziecku czy tej bakterii już nie ma?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas jersiniozy może dojść do reaktywnego zapalenia stawów. Przejawia się ono zaczerwienieniem, niekiedy obrzękiem, bolesnością i upośledzoną ruchomością, mogą utrzymywać się nawet wiele miesięcy. Zajęte są zazwyczaj niesymetrycznie duże stawy obwodowe, częściej kończyn dolnych. Leczenie jest objawowe, a rokowanie bardzo dobre. Kontrolę stanu zdrowia wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, nie ma trzeba kontrolować miana przeciwciał po leczeniu.

Powiększone węzły potyliczne - jest to typowy objaw różyczki, może się ten stan utrzymywać po infekcji jeszcze przed długi czas.

Jeżeli chodzi o diagnostykę krwawień z nosa - to jest ona w pełni zaplanowana, więc nie mam dodatkowych wskazówek.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!