Czy z cystą mogę ćwiczyć?

Witam! Dwa dni temu bylam u swojego ginekologa na kontroli z wynikami hist-pat po zabiegu lyzeczkowania. Wykrył cyste o wiwlkosci 5cm. Mam Przez 5 dni przyjmowac duphaston i przyjsc do dwoch tyg na kontrole. Jesli to nie pomoze to mowi ze zabieg. Jedynej rzeczy jakiej nie sprytalam to czy moge ćwiczyc (prowadze raczej aktywny tryb zycia -4 razy w tyg chodze na roznego rodzaju zajecia fitness ale takie o raczej wiekszym natezeniu). Dlatego chcialabym sie dowiedzieć czy wgl moge cwiczyc czy trzeba sobie odpuscic? Dziekuje za pomoc i informacje.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeśli już to cwiczvenia delikatne a jakie doklanie są obecnie ćwiczenia ?