Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy z depresji można wyleczyć się na stałe?

Witam.Chcialabym uzyskac informacje dotyczace depresji i stanow lekowych.Mialam zdiagnozowane glebiej zaawansowane stadium depresji oraz stany lekowe,na co leczylam sie przez rok u psychiary lekami antydepresyjnymi. Planowanie i chec popelnienia samobojstwa przepelnialy moje dni.Przerwalam leczenie praktycznie z dnia na dzien. Na poczatku bylo gorzej,ale od pol roku zyje bez stanow lekowych,bez mysli samobojczych.Czy to mozliwe,ze bez lekow i objektywnej zmiany w zyciu 'wyleczlam' sie na stale?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam Panią, uważam, że pomimo lepszego samopoczucia powinna być Pani w kontakcie z lekarzem psychiatrą (może być inny), oraz psychologiem. Trudno jest mi odpowiedzieć czy w Pani przypadku wyleczyła się Pani na stałe z depresji, zależy to przede wszystkim od diagnozy. Na to pytanie może odpowiedzieć lekarz psychiatra. Depresję można leczyć za pomocą farmakoterapii i psychoterapii (razem bądź oddzielnie w zależności od rozpoznania). Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Witam Panią. Przejście epizodu depresyjnego nie zawsze musi oznaczać, że depresja powróci. W przypadku przerwania leczenia lub nieleczenia istnieje jednak duże prawdopodobieństwo nawrotów. Jest to uzależnione od wielu czynników etiologicznych, tym samym nie znając Pani sytuacji trudno odpowiedzieć na to pytanie. Polecam wizytę u psychologa/psychoterapeuty, gdzie będzie Pani mogła przedyskutować tę kwestię. Pozdrawiam serdecznie, Michał Pyter http://michalpyter.com

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety