Czy z kręgosłupem po operacji można iść na terapię?

Mam takie pytanie bo jestem po operacji skoliozy od Th3 - L3 i od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup między łopatkami oraz kręgosłup L4- L5 a także biodro, ciężko mi jest nawet siedzieć jak jeżdżę autobusem i co mam z tym zrobić, tzn czy można z takim czymś iść do fizjoterapeuty na terapię manualną bądź na kinesjology taping (plastry ) .

Jak najbardziej tak, a nawet trzeba. Obecne bóle najprawdopodobniej wynikają z adaptacji mięśni i powięzi do nowego ustawienia po operacji lub po prostu ciągnąć z powodu blizny. Proponowałbym na początek polewać pod prysznicem bardzo gorącą wodą plecy. U terapeuty teoretycznie powinien zwykły masaż przynieść ulgę. nie widze przeciwwskazań do samodzielnego rolowania.