Czy z nerwów i autosugestii mogły lekko stwardnieć jądra?

Witam. Mam 21 lat i rok temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową z którą się męczę od wczesnego dzieciństwa. Od jakiegoś czasu często gdy w mediach wyłapię że ktoś chorował na raka to się zaczynam bać czy ja nie jestem chory bądź zachoruję. Apogeum tego nastąpiło gdy obejrzałem na YT wywiad z panem który miał raka jądra. Wtedy przestraszyłem się że ja też mogę go mieć ponieważ zaczęła swędzieć mnie moszna , od razu zacząłem szuka w sieci informacji na temat tej choroby i gdy czytałem o tych objawach one jakby się pojawiały. Chociaż nigdzie nie było o tym że swędzenie może być zwiastunem nowotworu. Po ogoleniu miejsc intymnych sprawdziłem jądra i były takie jak powinny być. Lecz to nie dawało mi spokoju i dalej drążyłem temat, chociaż wiedziałem że sobie wkręcam to pojawiały się krótkie bóle na całym ciele, uda plecy klatka piersiowa brzuch. Żaden z bóli nie trwał więcej niż 24h. I teraz moje pytanie czy z nerwów i autosugestii mogły lekko stwardnieć jądra? Ostatnio bardzo często ich dotykam i zwracam na nie uwagę. PS. Dzisiaj po kąpieli znów sprawdziłem jądra są lekkie, podobnej wielkości, i jakby trochę bardziej miękkie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pana,
Jeżeli lekarze stwierdzili u Pana nerwicę lękową,
to koniecznie należy ją wyleczyć.
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom, lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres czy przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Możliwe, że cierpi Pan na hipochondrię, która jest silnym
zaburzeniem nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z Pana relacji wynika, że miał Pan rok temu zdiagnozowaną nerwicę lekową, nie napisał Pan, czy był Pan w leczeniu? Jeśli tak, to jakim?

Z Pana opisu, wnioskuję, że kondycja zdrowotna Pana jader jest jak najbardziej w porządku.
W odpowiedzi na niepokojące Pana myśli, dotyczące stanu zdrowotnego Pana jąder, widziałabym celowość osobistej konsultacji urologicznej, celem rozwiania u Pana wątpliwości.

Zalecana dla Pana, ponowna/osobista konsultacja diagnostyczna, celem podjęcia leczenia psychoterapeutycznego, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Proces terapeutyczny jest procesem wymagającym cierpliwości, zaangażowania, czasu oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.
Samoistnie symptomy nie miną, natomiast mogą ulegać intensyfikacji (eskalacji).

Reasumując, proszę pozwolić pomóc samemu Sobie i sięgnąć po niezbędne dla Pana profesjonalne wsparcie.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605