Czy z obrazu TK mózgowia można coś powiedzieć o zatoce jamistej?

Posiadam płytkę z TK mózgowia głowy . pamietam ,ze to badanie było z kontrastem .Czy z analizy tego badania specjalista z tej dziedziny moze coś stwierdzic na temat zatoki jamistej , mięsni gałki ocznej , przysadki mózgowej Szczególnie istotna byłaby dla mnie informacja na temat zatoki jamistej -przetoki . Ostatnio zrobiłem test na prolaktynę .Wyniósł on 10ng/ml Jestem męższczyzną -60 lat .Podobno jest to trochę za duzo
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Porozum się z Neurologiem i dokładnie przedyskutuj : jakie masz obciążenia chorobowe, jakie dolegliwości i od kiedy??
Dawna badanie TK mózgu nie odpowie na wszystkie pytania
Niewielki wzrost prolaktyny wymaga interpretacji kliniczne; czy miałeś obrzęk piersi? Może przyjmujesz leki na prostatę?\
Do dokłądnej oceny przysadki najlepsze badanie MRI przysadki z kontrastem, ale decyduje LEKARZ. Pozdrawiam

zatoka jamista nie ma związek z prolaktyną, może tylko być w niej stan
zapalny. .Należy zdecydować co do dalszego postępowania na
podstawie dolegliwości i innych badan. Pozdrawiam