Czy z osobą chorą na depresję powinno się o tej chorobie rozmawiać?

Dzień dobry. Pytanie moje to czy z osobą chorą na depresję powinno się o tej chorobie rozmawiać. Ona chodzi do psychologa bierze leki zależy mi na Niej bardzo i nie wiem jak mam pomóc jestem bardzo cierpliwy i wiem że ma lepsze i gorsze dni. Najgorsze jest to że tylko z Nią pisze lub rozmawiam przez telefon. Czasem nie wiem sam co mam robić gdy płacze do słuchawki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu poprawienia efektów trwającej terapii warto skontaktować się z osoba prowadzącą terapię, która udzieli wskazówek co do prawidłowego postępowania w danym przypadku.

Dzień dobry.

Nie ma żadnych powodów, by, skoro Pana znajoma chodzi do psychologa i leczy się na depresję, nie rozmawiać z nią o tym. To bardzo dobrze, że jest Pan cierpliwy, wspierający i wyrozumiały dla jej stanu, warto jednak mieć na uwadze, że w tego rodzaju sytuacjach bardzo łatwo "przedobrzyć" i nadmiernie "zjednoczyć" się z cierpieniem chorego.
Sugerowałbym Panu konsultację psychologiczną, podczas której mógłby Pan poszukać sposobów na utrzymanie własnej kondycji psychicznej w dobrym stanie.

Pozdrawiam.