Czy z PCOS można zajść w ciążę?

Witam bardzo proszę o radę. Mam 31 lat od pół roku staramy się z mężem o dziecko, póki co bez skutecznie. Mam zdiagnozowany PCOS, nie ma insulioodporności, DHEA-SO4, testoseron, FSH, TSH w normie, LH za wysokie 15,13, obecnie przyjmuje luteinę z powodu niskiego progesteronu w fazie lutealnej 0,3 (norma 1,2-15,9). Natomiast największym moim zamartwieniem jest androstendion wynik 5.05 (norma 0,30-3,30). Mój ginekolog stwierdził, że skoro od zawsze miałam wysoki to znaczy, że tak porostu u mnie już jest i żeby zostawić go w spokoju i zacząć starć się o ciążę (mam przyjść jak będę w ciąży). Parę dni temu trafiłam na badania szwedzkich naukowców, o tym, że kobiety z PCOS z wysokimi androgenami, mają o 59% większe szanse na urodzenie dziecka z autyzmem. Może to głupie, ale jestem przerażona, mam poczucie, że lekarz zbagatelizował wynik androstendionu. Zastanawiam się nad zmianą lekarza, ale czy nie są to zbyt pochopne myśli? Bardzo proszę o odp. czy mój wynik androstendionu jest na tyle wysoki by wpłynąć chorobotwórczo na dziecko? Co zrobić jeżeli okaże się że jestem teraz w ciąży? Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za każdą odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

przyczyny autyzmu nie są do końca poznane i uznaje się że wpływ jest wieloczynnikowy. a co do pojedynczych badań nie należy uznawać tego za pewnik.