Czy z powodu dużej wady wzroku można mieć zwolnienie z zajęć na basenie?

Jestem krótkowidzem, co roku powiększa mi się wada wzroku (przypuszczam że jest to wada wrodzona, ponieważ mało czasu spędzam przy oglądaniu telewizji czy przy komputerze) aktualnie mam ok -6 dioptrii i wiem, że mam astygmatyzm. Na WF zawsze ćwiczyłam w okularach, jednak na basenie muszę zdjąć okulary, niestety mój wzrok nie jest dobry i wszystko jest rozmazane. Czy mogłabym dostać takie zwolnienie i ewentualnie gdzie?
ponad rok temu

Witam!

Takie zaświadczenie może jedynie wypisać Pani lekarz specjalista.
Jeśli jednak Pani chciałaby uczestniczyć w zajęciach na basenie są dostępne okulary do pływania korekcyjne, jak również są inne możliwości. Decyzja jednak należy do Pani.

Pozdrawiam serdecznie