Czy z powodu guza nerka będzie musiała zostać usunięta?

Witam Bardzo proszę o poradę . Mój tata miał zrobione badanie USG po którym się okazało że prawdopodobnie ma guza na lewej nerce ok 5 cm . Czeka na tomografię . Czy to napewno guz ? Tata ma 54 lata choruje na nadciśnienie tętnicze . Bierze sporo leków bo jeszcze na serce . Odżywia się nie zdrowo i pije dużo gazowanych napoji. W dzień badania sporzywal jeszcze posiłek i pił gazowane napoje czy przez to może być zakłócony wynik ? Jeśli to najgorsze to czy nerka będzie musiała być usunięta . Jak możemy pomóc tacie ? Bardzo proszę o pomoc . Z góry bardzo dziękuję .

Szanowna Pani, badanie tomografii jest właśnie po to by ustalić czy to na pewno guz. Na podstawie podanych przez Panią informacji nie można ustalić czy konieczne będzie usunięcie całej nerki, będzie to możliwe po wyniku tomografii. Należy ojcu zalecić wprowadzenie zdrowego trybu życia (zwłaszcza zakaz palenia papierosów jeśli to robi) oraz skrupulatne leczenie wszystkich współistniejących chorób.