Czy z powodu objawów czerwonych oczu skonsultować się ze specjalistą?

Od kilku lat zmagam się z objawami czerwonych oczu. W zasadzie nikt nie wie co mi jest. Ostatnio zrobiłem sobię wymaz(cytologie) z worka spoj. oka lewego i prawego. W jednej z danych wyniku mam : - Granulocyty obojętnochłonne(neutrofile) 98% - przy czym zakres referencyjny to :- pojedyncze w preparacie. Czy to może wnieśc coś nowego do mojego przypadku ??czy skonsultowac to z jakims specjalistą ?

Witam.tak. z okulistą. Po co Pan robił wymaz? To raczej niż nie wnosi w chorobach trwających lata. Być może nadużywa PN kropli sterydowych lub preparatów z tv typu Visine lub Starazolin. Potrzebuje Pan wnikliwe wywiadu i potem przelecżeni. Trzeba żeby okulista pomyślał. Pozdrawiam serdecznie