Czy z takim bagażem doświadczeń mogę w miarę normalnie żyć?

Witam, Od kiedy pamiętam mam niską samoocenę i myśli samobójcze. Nawet jak byłam dzieckiem. Cierpię na fobie społeczną ale ostatnio postawiono mi diagnozę zaburzeń lękowo-depresyjnych. Pochodzę z rodziny patologicznej, mój ojciec jest alkoholikiem i znęcał się zarówno psychicznie i czasami fizycznie. Czy z takim bagażem doświadczeń mogę w miarę normalnie żyć czy kiedykolwiek zacznę cenić swoje życie i nie będę myślała o tym jak je skrócić? Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz

Witam,

bagaż doświadczeń, który Pani dźwiga na swoich plecach - zapewne jest uciążliwy i uniemożliwia płynne podróżowanie, ponieważ znacznie obciąża, w związku z tym zalecałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną, dzięki której będzie Pani mogła cieszyć się życiem i podróżować z lekkością. Wskazana jest też farmakoterapia w pierwszej fazie, która pozwoli wyrównać poziom serotoniny w mózgu, w tym celu zalecałabym konsultację psychiatryczną.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Bagaż doświadczeń, o którym Pani wspomina jest znaczący. Każdy z nas jakiś posiada, ale ważne jest umieć zostawić przeszłość w przeszłości i by ona nie wpływała niekorzystnie na teraźniejszość.
Myślę, że najbardziej korzystnym dla Pani rozwiązaniem jest psychoterapia, do której serdecznie zachęcam.

Przesyłając moc pozytywnych emocji,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, napisała Pani o swoim bagażu doświadczeń, mając wątpliwości czy może normalnie żyć. Rozumiem że nie jest Pani łatwo poradzić sobie z przeszłością, jednak mimo tego może Pani nauczyć się normalnie funkcjonować. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i z psychoterapii aby nauczyć sobie radzić z trudnościami, zacząć czerpać radość życia, tak aby przeszłość nie wpływała negatywnie na Pani teraźniejszość i przyszłość. Poszukać grupy wsparcia osób które miały podobne doświadczenia, terapii DDA (dla dorosłych dzieci alkoholików) i podzielić się swoimi doświadczeniami, zobaczyć jak inne osoby radzą sobie w podobnej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Traumatyczne doświadczenia życiowe, brak poczucia
bezpieczeństwa, skumulowany i nieznajdujący ujścia stres
oraz narastające negatywne emocje, utrzymujące się
przez całe dzieciństwo, trwale wpisały się w strukturę
Pani psychiki, znacznie obniżyły Pani samoocenę, odcisnęły
w Pani duszy piętno i przyniosły wiele trudności i cierpienia
w życiu dorosłym.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić
przeszłości ale może Pani zacząć tworzyć
lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest rozprawienie się
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
a także odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną,
oraz sens i radość życia.
Terapeuta pomoże Pani również uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń depresyjno - lękowych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl