Czy z takim problemem powinnam zgłosić się do psychologa?

Dzień dobry Od dłuższego czasu bardzo szybko tracę cierpliwość, byle co potrafi mnie wyprowadzić z równowagi. Mam(tylko)dwójkę dzieci i ich niesubordynacja czy jakieś działanie (np. wylanie herbaty, marudzenie)powoduje, ze od razu zaczynam na nie krzyczeć. Ciągle jestem "wkurzona" na męża, wszystko mnie frustruje, ale tylko w domu (w pracy jest ok). Czy z takim problemem powinnam zgłosić się do psychologa?

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna
nerwowość są reakcją obronną ludzkiej psychiki
na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli często przeżywa Pani stresujące sytuacje
i są trudności z opanowaniem emocji
a chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu to zachęcam do skorzystania
z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam.
Opisuje Pani swoją sytuację i pewne zachowania, które są źródłem silnego dyskomfortu. Permanentny stres może zakłócać funkcjonowanie układu nerwowego i ma negatywny wpływ na psychikę. Człowiek zestresowany staje się nerwowy, drażliwy, zły, łatwo go rozgniewać, ma poczucie braku kontroli nad własnym życiem, bezustannie się czegoś boi, spada poczucie wartości i wiara we własne umiejętności. Być może to sygnał, aby skupić się na sobie i zadbać o siebie. Spotkanie z psychoterapeutą może być właśnie czasem dla Pani, aby wyciszyć swoje emocje, poznać ich źródło. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam, wizyta u psychologa jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Pomoże on znaleźć prawdziwą przyczynę Pani zdenerwowania, a wówczas łatwiej będzie zareagować, "coś z tym zrobić", zmienić sytuację. Pozdrawiam, Monika