Czy z wiekiem zmienia się odporność cery na słońce?

Czy z wiekiem zmienia się odporność cery na słońce? U mnie nastąpiło przeobrażenie które całkowicie mnie zadziwiło i nie potrafię tego wytłumaczyć, choć bardzo się z tego cieszę. Mam 60 lat, cera biała i przez całe życie unikałem słońca bo skutek: na raka spalony, ból i złażenie skóry. w to lato nastąpiło wspomniane przeobrażenie, coś nie samowitego nie działa na mnie nawet duże słońce, to znaczy na brąz się nie zrobiłem ale mogę bez ograniczeń przebywać goło i nic, jak to wytłumaczyć? Zenek

Witam! Zazwyczaj wraz z upływem czasu zwiększa się tolerancja skóry na działanie promieni słonecznych. Jest to zjawisko fizjologiczne, o ile na skórze nie pojawiły się żadne nowe zmamiona, nie ma powodów do niepokoju.