Czy z wiekiem zwiększy się obwód ramion?

Witam czy z wiekiem zwiększy mi się trochę obwód ramion? Mam 34 cm w wieku 19 lat przy wzroście 190 cm i pasie 83,5 . Ćwiczę uginania hantlami na biceps od 10 kilo do 15 i robię pomki wąskie na triceps po 4 serie, oczywiście ćwiczę całe ciało ale moje pytanie chodzi o obwód ramion. Chciałbym mieć tak z 38 cm. Wiele ludzi nie ćwicząc i nie mając specjalnej diety ma rozmiar ramion koło 38 przy pasie 80 do 89 . Czy możliwe, że trochę ten obwód z wiekiem się zwiększy tak koło 38 jak u wielu ludzi?

Obwód może ulec zmianie pod wpływem wzrostu masy tkanki mięśniowej, która będzie rozwijała się pod wpływem ćwiczeń, jednak nie można określić jak duża będzie ta zmiana.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Oczywiście przy doborze odpowiedniej diety, a także ćwiczeń obwód ramion może ulec zmianie. Jednak bardzo istotną sprawą jest konsultacja z dietetykiem i trenerem, którzy na odpowiednio długi czas dobiorą właściwy jadłospis oraz zestaw ćwiczeń pozwalający na przyrost mięśni. Sam przyrost tkanki mięśniowej jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego trudno jest określić jak będzie to wyglądało w Pana przypadku.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Crossfit moda na zmęczenie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/crossfit-moda-na-zmeczenie.html