Czy z wyników badań tomografii komputerowej neurolog może stwierdzić psychopatię?

Występują u mnie zachowania charakterystyczne dla psychopatów. Od zawsze czulem sie inny, nie potrafiłem zrozumieć pojęcia moralności w taki sam sposób, jak inni, załóżmy normalni ludzie defininiują. Mam również obniżony próg strachu a empatia jest dla mnie abstrakcją. jestem kumatym facetem ale na pewien sposób wybrakowanym. Dlatego chciałbym wiedzieć kim/czym jestem. Czy z wyników badań tomografii komputerowej neurolog może stwierdzić psychopatie? Czy powinienem zrobić w tym celu EEG?

Taki wynik niczego nie wyklucza, częściowo może potwierdzać, lecz tylko częściowo tzw. psychopatię. Najlepiej wykonać NMR, badania psychologiczne osobowości testowe; MMPI-2, Test Eysencka itd.
Wtedy można potwierdzić rozpoznanie zab. osobowości, doprecyzować, jakiego rodzaju są te zaburzenia i na jakim podłożu oraz zaproponować Panu plan leczenia/terapii.
Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz
http://seksuolog-psychiatra.warszawa.pl/