Czy za duża ilość naskórka to problem chorobowy?

Witam. Mam 16 lat. Podczas erekcji mam za dużo naskórka, mogę go spokojnie ściągnąć z żołędzi, tylko nie wiem, czy to jest spowodowane tym, że członek może mi jeszcze urosnąć (ma ok. 15 cm) czy tak po prostu jest. Jest to przeszkodą przy zastosowaniu prezerwatywy, gdyż wtedy przesuwa się ona razem z naskórkiem. Da się to jakoś wyleczyć? Do jakiego specjalisty powinienem się udać?

16 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Długi napletek, czyli część skóry pokrywającej żołędź występuje bardzo często. Nie jest to stan patologiczny, jednak jego występowanie może wiązać się z pewnymi stanami chorobowymi. Mężczyźni z długim napletkiem powinni bardziej zwracać uwagę na higienę okolicy pod napletkiem - gromadzi się u nich więcej mastki, zwiększone jest ryzyko rozwoju zapalenia żołędzi (balanitis) i jej powikłania w postaci wtórnej stulejki lub załupka. Mogą też występować trudności związane ze stosowaniem prezerwatywy.

Lekarzem do którego należałoby się zwrócić w celu leczenia jest urolog. Postępowaniem z wyboru w tej sytuacji jest obrzezanie, czyli wycięcie chirurgiczne napletka.
W związku z tym, że do urologa potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, proszę najpierw udać się do niego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.