Czy za dużo korzystam z komputera?

Od roku uczęszczam do technikum informatycznego w związku z czym mnóstwo czasu zarówno w szkole jak i w domu spędzam przed komputerem. Ostatnimi czasy zaczynają mi się rozmazywać literki na ekranie i bolą mnie oczy. Przedmioty oddalone są dobrze widoczne. Co zrobić? Dlaczego widzę to co daleko, a to co blisko jest rozmazane?
ponad rok temu

Dzień dobry.

Ciągłe przebywanie przed komputerem jest na pewno dla oczu męczące. Nieostre, rozmazane litery z bliska mogą być ewentualnie przyczyną astygmatyzmu (czyli tzw. niezborności). Proponowałabym wizytę u lekarza okulisty z wykonaniem komputerowego badania refrakcji i ewentualnie wybrania odpowiedniej korekcji do komputera a przy pracy z komputerem również dość częste nawilżanie oczu tzw. "sztucznymi łzami" np. Hyaback.