Czy za duży poziom TSH przy regularnym braniu leków na tarczycę może być objawem ciąży?

Czy za duży poziom TSH przy regularnym braniu leków na tarczyce może być objawem ciąży? Mam problemy ginekologiczne (podobno ostre zapalenie przydatków, biorę antybiotyk), ale po dzisiejszej wizycie u endokrynologa okazało się, że moje tsh wynosi 18 (badanie zanim zaczęłam brać antybiotyk) i zastanawiam się czy mogę zaufać mojemu ginekologowi co do diagnozy. Moje wyniki tsh były już ustabilizowane i doszukuj się przyczyny tak wysokiego skoku Tsh - reszta badań w normie (wapń etc)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wysokie TSH zdecydowanie nie jest objawem ciąży. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.