Czy za wcześnie przyjęłam tabletkę?

Mam 23 lata i postanowiłam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Mam wątpliwości, czy przypadkiem nie zażyłam ich zbyt wcześnie, ponieważ w dniu, którm wzięłam tabletkę, miałam delikatne krwawienie wieczorem ok. godziny 18, więc pomyślałam, że to pierwszy dzień miesiączki i zażyłam tabletke ok. 21. Ale póżniej nic i dopiero następnego dnia z rana pojawiło się normalne krwawienie miesiączkowe. Czy jestem zabezpieczona? Czy powinnam dodatkowo zabezpieczać się podczas współżycia?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być skuteczne. Problem pojawiłby się, gdyby wzięła Pani tabletkę za późno, ale jeśli zażyła ją Pani wraz z początkiem plamienia - nie powinno być kłopotów.

Pozdrawiam!