Czy ząb może być otwarty przez 3 miesiące?

Witam. Jestem w 28 tyg ciąży ok. m-c temu zaczęła mnie pobolewać górna jedynka, która kiedyś była leczona kanałowo. Dentysta rozwiercił mi ja i zostawił otwartą, po tygodniu założył opatrunek miałam się zgłosić ponownie za tydz ale wylądowałam w szpitalu i zgłosiłam się dopiero po 2 tyg. Trutka została założona po raz drugi. Ząb boli już 2dzień a najbardziej w nocy. Dentysta powiedział żeby przyjechać, rozwierci i zostawi z dziura do porodu. Boję się czy to nie za długi okres ?( prawie 3 m)

Nie powinno się zostawiać zęba otwartego. A przede wszystkim cały czas jest stan zapalny , który trzeba leczyć. Otwarty ząb jest wrotami zakażenia. Nie wyleczony ząb jest zagrożeniem dla Pani zdrowia. Zęba trzeba leczyć do skutku. Pozdrawiam

„Otwarty” ząb to narażenie się na kontakt z bakteriami oraz potencjalny stan zapalny, ponieważ gromadzą się tam resztki pokarmowe. Taka sytuacja jest niebezpieczna zarówno dla Pani zdrowia, jak i zdrowia dziecka oraz przebiegu ciąży. Dlatego ząb powinno się pilnie zaleczyć i założyć wypełnienie. Aktualnie można zastosować komfortowe znieczulenie dla ciężarnej, a ząb kanałowo wyleczyć pod mikroskopem nawet podczas jednej wizyty. Proszę przemyśleć zmianę gabinetu, gdzie takie rozwiązanie jest możliwe.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl