Kobieta , 23 lata Dzień dobry , Chciałam zapytać czy zle zrobiony kanałowo ząb może spowodować zapalenie mięśnia sercowego? W pazdzierniku był robiony a 2 miesiące pozniej zaczeło mnie boleć i piec w klatce piersiowej. Miałam robione enzymy sercowe i jedynie podwyższona jest Troponina T 8,40 pg/ml , jednak z izby przyjeć mnie odesłano do domu bez żadnych leków. Strasznie się męczę bo okropnie piecze przy chodzeniu i boli mnie lewa ręka :( Co robić?? pomocy
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Zapalenie mięśnia sercowego – Zapalenie mięśnia sercowego (ang. myocarditis, ZMS) to proces zapalny, o różnej etiologii, obejmujący mięsień serca, który może doprowadzić do zniszczenia części mięśnia i, w efekcie, do zaburzenia jego funkcji. W niektórych przypadkach zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do niewydolności serca wymagającej hospitalizacji, stosowania leków, a w szczególnie ciężkich przypadkach jego transplantacji.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Choroby i dolegliwości

Bóle w klatce piersiowej - jakie są i co oznaczają

Ból w klatce piersiowej budzi niepokój, a często przeraża. Co roku kilkaset tysięcy Polaków zgłasza się z jego powodu do lekarza. Większość kojarzy bowiem ten ból z sercem. Słusznie, bo podejrzewana choroba wieńcowa, chociaż ma wiele przyczyn, jest jedną...